Jak jsme se dostali k tomu, co děláme ...

Zajímá Vás, jak jsme se dostali na cestu tantry, práce s tělem, myslí, rozvoje vlastních schopností a podobně? Přečtete si naše příběhy a budete vědět více :-)

Nikdy není pozdě zkusit nějakou změnu a objevovat nové věci. Zjistíte, jaké nekonečné možnosti nám život nabízí. Nechte se inspirovat našimi příběhy a budeme rádi, když se k nám přidáte.

Petr Volšík

Ve věku, kdy se z chlapců začínají stávat muži a z dívek ženy, přestávají většině z nich stačit obvyklé dospělácké odpovědi na zvídavé dětské „... a proč?“ V tom jsem nebyl výjimkou a tak jsem i já začal hledat něco „víc“, něco „hlubšího“, „smysl“ toho všeho.
 
Uchvácen velkolepými eposy o nekonečné lásce i erotickými materiály deroucími se na počátku 90. let do Čech věřil jsem, že vysněné Shangri-La musí být ukryto v soužití mezi mužem a ženou. Protože jsem neměl dostatek sebedůvěry k okamžitému vrhnutí se naplno do praxe, začal jsem se nejprve poohlížet po vhodné studijní literatuře. Ve své maximalistické snaze po dokonalosti jsem sáhl po knize Tantra Lásky od Karla Jizery. V této knize jsem však namísto detailních technických návodů, jak přivádět ženy k blaženosti, nalezl filozofování o podstatě světa, o věčné hře Šivy a Šakti a dále řadu psychických cvičení s jantrami a mantrami. Protože jsem těmhle věcem tehdy ještě nemohl rozumět, putovala Tantra Lásky do šuplíku a já se vrátil k praxi. Teoretickou přípravu jsem omezil na sloupek „Otázky a odpovědi“ v erotických časopisech.

 

Říká se, že praxe dělá mistra. Protože mě moje životní přesvědčení otevírá širokému spektru praktických zkušeností, získal jsem takových skutečností nemálo. A jsem za to náležitě vděčný. Mimo jiné i proto, že po pochopení souvislostí mezi terapeutickou sexualitou a spiritualitou, se mi daří takové zkušenosti náležitě zúročit.

 

Za poslední dva roky jsem si několikrát položil otázku, jestli jsem před těmi dvaceti lety nesešel ze své „životní cesty“. Vždy však znova docházím k závěru, že vše je jak má být. Že bez projití všech těch klikatých zákoutí labyrintu světa bych nedospěl tam, kde jsem, a že ten správný čas je právě Tady a Teď. Dozajista se všechny ty informace již vícekrát ucházely o moji pozornost (jako tenkrát při prvním otevření knihy Tantra Lásky) ale teprve ona absolvovaná cesta mi dovolila je přijmout a porozumět. Rozhodně nemohu říci, že bych v oněch dvaceti letech žil nudný život, ale o co méně byl nudný, o to méně byl bohužel i vědomý a harmonický. Životní radost jsem znal jen jako protipól následných životních průšvihů a neoddělitelnou příčinu životních ztrát.

 

Jedno budhistické podobenství říká, že, když je žák připraven, učitel se objeví. Tak se stalo i mně a s jeho příchodem se začala nejen moje intenzivní niterní transformace. A spolu s ní přicházely i nečekané a nepředvídatelné změny v mém vnějším životě. Všechno to vedlo k tomu, že dnes mohu nabídnout něco ze sebe i já Vám. Něco, co Vám pomůže nahlédnou do nejhlubších zákoutí Vaší duše a tím i do mystéria Vesmíru. Něco, co Vám napomůže nahlédnout pod pokličku Tantry Lásky, něco, co Vám napomůže k vykouzlení stále krásnějšího a krásnějšího života. Pojďte a objevte to v sobě.


Dita Breberová

Přestože jsem vyrůstala v rodině, kde vládla otevřenost a s rodiči jsem mohla mluvit o čemkoliv, snad pod vlivem školní výchovy a okolí jsem i já převzala vzorce, že o tématech souvisejících se sexem se nemluví a slušný člověk by se měl spíše stydět.  

V období dospívání jsem na sebe nechtěla upozorňovat, aby si mě ostatní moc nevšímali a držela jsem se spíš zpátky.  Měla jsem svůj vlastní svět. Když jsem nastoupila po škole do zaměstnání, začala jsem poznávat nové lidi a prožívat partnerské vztahy.

Sexualita byla světem objevování, ale pod vlivem mých vzorců v hlavě jsem si to neužívala naplno. Slušná žena se přece musí stydět a ne se jen tak ukazovat, takže mi hlava poslala přesvědčení, že asi bude lepší milování potmě, aby toho moc nebylo vidět.  To, že by se na mě u toho partner ještě díval bylo nepředstavitelné. Jak úsměvné mi dnes tohle připadá. Ale byla to moje cesta.  Sex se mi líbil, ale bylo to pořád stejné, nic nového.

Pak jsem potkala jednoho muže.  Ze začátku byl docela fajn, ale milování s ním mi bylo nepříjemné. Bylo bolestivé, protože se příliš nezabýval milostnou předehrou a já jsem nebyla naladěná tak, abych byla uvolněná. Nechtěla jsem si kazit prožitky z milování a upozorňovala jsem ho, že je mi to nepříjemné. Došlo to ale tak daleko, že místo toho, aby se věnoval více předehře a já se mohla uvolnit, říkal, že se mi stále něco nelíbí, že jsem nespokojená a já jsem si k milování v hlavě vytvořila obrovský blok. Bylo to hrozné období. Byla jsem zoufalá a o sexu jsem pak už nechtěla ani slyšet. Naštěstí jsem neuvěřila tomu, že chyba je ve mně a rozpoznala jsem i to, jak si člověk sám může škodit svými myšlenkami. Řekla jsem si, že už to takto dál nechci a vztah jsem ukončila. Dnes vnímám, že to byla zkouška, abych poznala své tělo, co potřebuje, abych se nebála to říkat a abych zjistila, jak velké bloky nám může způsobit vlastní mysl.

Naštěstí jsem dostala příležitost setkat se s tantrou, jejím pojetím života, těla a sexuality a to mě velmi oslovilo. Můj stud, předchozí názory a vzorce se rozplynuly. Našla jsem nový způsob prožívání života. Z šedé myšky se stala sebevědomá žena, která zná své tělo a jeho reakce. Sexualita je pro mě krásnou relaxací, příležitostí k uvolnění a prožívání nepopsatelných pocitů. A protože miluji kreativitu a změny, vede mě to k neustálému vzdělávání v této oblasti a zkoušení nových věcí.  Velmi mě obohatily tantrické a intimní partnerské masáže. S nimi vztah a sexualita získávají úplně jiný rozměr a kvalitu.

S mým kolegou, Petrem Volšíkem, jsme se potkali na jednom tantrickém semináři. Domluvili jsme se na spolupráci a předávání našich znalostí a dovedností dál. Máme velkou radost z pozitivních recenzí účastníků našich kurzů a také z toho, že pak zapojují do svých životů i vztahů to, co se naučili.