Jak to vlastně je?

Kdo si vybavujete slavnou hlášku Gábi Smolíkové „Proč já hloupá jsem si nevzala Pištu Hufnágla?“ A kdo máte pocit, že vedoucí vedlejšího oddělení ve Vaší firmě by Vašemu oddělení šéfoval lépe, než stávající vedoucí? A kdo si myslíte, že s někým, jiným, než s Vaším partnerem byste byli šťastnější, než jste?

A na základě čeho svoje soudy činíte? Podle toho, že Váš současný vedoucí, který s Vámi celý den řeší pracovní úkoly, Vám jenom pořád dává spoustu úkolů a vytýká Vám každou chybičku, zatímco vedoucí sousedního oddělení Vás každé ráno ve výtahu přátelsky pozdraví a mile se u toho usměje? Anebo podle toho, že jste měl/a možnost s „vedlejším“ vedoucím spolupracovat na nějakém projektu, a to na projektu takového rozsahu, že jste měl/a možnost hodnotit jeho reakce i v případě problémových situací?

Asi je patrno, že v prvním případě se může (nemusí, ale může) jednat o iluzi způsobenou touhou po úniku z každodenní nepříjemné rutiny. Váš vedoucí třeba taky zdraví po ránu ve výtahu se širokým úsměvem pracovníky jiných oddělení, se kterými nemusí denně řešit nepopulární záležitosti. Stejně tak sousední vedoucí za dveřmi své kanceláře může být obdobně nepříjemný na své podřízené, se kterými se mu nedaří spolupráce podle jeho představ.

A co ve vztahu – připadá Vám, dámy, že Váš intimní život by měl nový lepší rozměr s celebritou dávající vždy na odiv svoji pohodovost širokým úsměvem vždy se mile usmívající z televizní obrazovky či obálek ženských časopisů? S hvězdou ve filmu vždy elegantní? A co vy, pánové? Myslíte si, že by Váš intimní život měl jiný, lepší rozměr s Vaší novou, mladou sekretářkou, která po Vás nechce vynášet odpadky ani pohlídat děti a která na Vaše stesky, jak to máte doma těžké s manželkou i dětmi, odpoví chápavou masáží Vaší ztuhlé manažerské šíje? Anebo je Váš postoj vyústěním dlouhodobé, ale marné snahy o komunikaci ve vztahu a o kultivaci Vašeho vztahu s Vaší dlouholetou partnerkou?

V prvním případě by bylo lepší dát přeci jen ještě nějaký čas zrání Vašeho názoru. Výjimka může potvrzovat pravidlo a i z mladé sekretářky se může vyklubat vědomá moudrá žena s vhledem a vhodná partnerka pro společný život, ale přiznejme si, že pravděpodobnost takové varianty není zrovna nejvyšší. Velmi často se vzorec opakuje a po prvotním oboustranném okouzlení a radosti z romantického začátku, z nového společného života přijdou odpadky a děti. A do práce nastoupí nová, mladší sekretářka, ochotná namasírovat panu manažerovi jeho ztuhlou šíji  … 😉

Přece jen pravděpodobnější je, že vědomá žena s vhledem se probudí ve Vaší dlouholeté partnerce, která i přes občasné reptání nad nevyneseným smetím a nad svojí únavou z dětí, ví, proč s Vámi zůstává. Stejně tak bývá větší i pravděpodobnost, že Vaše dlouholetá partnerka bude více motivována na Vašem vztahu pracovat a společně s Vámi ho rozvíjet. Ale pokud ne a pokud se Vaše světy míjejí čím dál více, tak zase naopak není důvod nadále činit jeden druhého nešťastným.

Zajímá vás téma partnerských vztahů a sexuality? Rádi si rozšiřujete obzory? Jestli ano, podívejte se SEM

Komentáře