Co udělá se vztahem svatba?

Vezměte dva magnety, otočte je k sobě opačnými póly – tedy tak, aby se přitahovaly – a pomalu je přibližujte k sobě. Ucítíte, jak jejich vzájemná přitažlivost roste. Pokud je pustíte, budou se rychle pohybovat. Síla přitažlivosti i rychlost pohybu bude narůstat až do okamžiku, kdy se k sobě přitisknou. Pak veškerá dynamika ustane. Protože už není kam se pohybovat.

Jsou názory, které tvrdí, že jen nejistota podněcuje ve vztahu přitažlivost a že pokud si partnera „pojistím“, tím že mu nasadím prstýnek, tak se připravuji o tento stimul.

Je svatba dosažením všech Vašich životních cílů ve vztahu? Zredukujete po svatbě Váš vztah jen na nikdy nekončící řadu povinností? V tom případě se začne po svatbě z Vašeho vztahu vytrácet dynamika a Váš vztah začne upadat. Podle statistik to tak má asi 95% párů. Ale nemůže za to svatba jako taková, nýbrž přístup ke vztahu. Máte další cíle a plány, kterých chcete po svatbě ve vztahu dosahovat? Máte spoustu nápadů, jak Váš vztah i po svatbě rozvíjet? Co společně zažívat? A nezůstává jen u nápadů a řečí, ale pravidelně si vyhradíte nějaký čas na společné zážitky? Přistupujete ke vztahu aktivně? V tom případě může Váš vztah žít i po svatbě.

Koneckonců i s tou „nejistotou“ si lze krásně pohrát. Existuje řada sebepoznávacích technik, při kterých si můžete bezpečně vyzkoušet, co s Vámi udělá, pokud se Váš partner třeba svůdně podívá na někoho jiného, zaflirtuje s ním, nebo se ho i dotkne. Můžete zkoumat, jaké emoce Vás při tom zaplaví, pozorovat, jak se budou dál vyvíjet a co to udělá s Vaší touhou po dobývání partnerova srdce. Řada pokročilejších párů cíleně využívá k udržení dynamiky ve vztahu nejrůznějších technik, ve kterých se pracuje se vzdalováním a přibližováním. Paleta takových technik je nekonečná a vybrat si může každý.

Zajímá vás téma partnerských vztahů a sexuality? Rádi si rozšiřujete obzory? Jestli ano, podívejte se SEM

Komentáře