5 největších zabijáků Vašeho vztahu

  1. Žárlivost

Svědčí o nedůvěře k partnerovi. Velkou roli hraje také malé sebevědomí, nedostatek sebelásky a neustálý strach „Co, když mě opustí?“

 Umíte překvapit-

  1. Špatná komunikace

Komunikace je ve vztahu velmi zásadní. Musí být ale správná. Když muž přijde z práce domů a žena se ho vyptává, co bylo, tlačí na něho a nenechá ho odpočinout, není zrovna ten správný způsob. Dejte muži chvíli na zotavenou a pak si v klidu popovídejte. Zároveň by muž měl vyslechnout také ženu. Ale pozor, abyste muže, dámy, nezahrnuly snůškou nepodstatných řečí, které nic neřeší a dávají ženě nelichotivou nálepku „ukdákané slepice“.

Velmi důležitá je komunikace v oblasti sexuality. Říci si, co od partnera chci. Nečekat, že ho to napadne samotného. Jestli čekáte, škodíte tím jen sami sobě.

 Nečekejte, až se partnerovi

  1. Volný čas vůbec netrávíte spolu

Je fajn, když má každý z partnerů svůj vlastní zájem, ale jestli to už došlo tak daleko, že si pro sebe nenajdete vůbec žádný volný čas, ochuzujete se o příležitosti, jak mít společné zážitky a budovat vztah.

 Podnikejte společné akce, jděte na procházku.

  1. Sociální sítě a počítač

Jsou Vám virtuální přátelé bližší, než partner? Pak je něco špatně. Vězte, že počítač ani telefon nemohou nahradit kontakt v realitě. Promrháte spoustu času zbytečnými konverzacemi nebo brouzdáním po internetu a se skutečným životem se minete.

 Odlož to, jsem tady ...

  1. Nechuť učit se novým věcem

Jestliže nemáte chuť obohatit svůj vztah něčím novým, brzy upadnete do stereotypu a takový vztah Vás přestane bavit. Buď se stylizujete do role oběti, že to tedy přetrpíte, protože je to normální a ostatní to mají taky tak nebo potkáte někoho, kdo Vám ukáže jinou cestu, otevře Vám oči a Vy najednou uvidíte, jak nudný vztah jste měli a pocítíte velkou touhu to změnit a od partnera odejdete. Uvědomte si, jak to v životě máte.

Zajímá vás téma partnerských vztahů a sexuality? Rádi si rozšiřujete obzory? Jestli ano, podívejte se SEM

Komentáře